W dzisiejszym poście napiszę krótko o moich najnowszych porządkach w szafie przy pomocy metody Kon Mari oraz o wymianie garderoby jesienno-zimowej na tę na sezon Wiosna/Lato.

METODA KON MARI 

Ta metoda robienia porządków i pozbywania się swoich rzeczy jest bardzo popularna w Internecie, zwłaszcza na You Tube. Ja stosuję ją z powodzeniem już od dłuższego czasu i bardzo ją lubię. Pisałam o niej na tym blogu już wcześniej. Możecie przeczytać więcej na ten temat tutaj 

DOES IT SPARK JOY ?

Również tym razem przy robieniu porządków w szafie i przeglądaniu mojej garderoby wzięłam pod uwagę złotą zasadę Marie Kondo: ” Does it spark joy?“, czyli: ” Czy ta rzecz daje mi radość

Przyznaję, ze zostawiłam sobie kilka rzeczy, co do których nie jestem jeszcze całkiem przekonana (chyba 4), ale do jesieni podejmę ostateczną decyzję co z nimi zrobić.  

WYMIANA GARDEROBY

Przeglądając rzeczy na jesień/zimę od razu odkładałam te do oddania, a do mojego specjalnego pudła włożyłam te, do których planuje wrócić. Tak samo zrobiłam z moją garderobą na wiosnę/lato. W sumie udało mi się odłożyć 23 ubrania, a do tego jeszcze kilka akcesorii! Jestem z siebie bardzo dumna 👍😂. 

DODATKOWA MOTYWACJA 

Dodatkowym źródłem motywacji dla mnie było zbliżające się spotkanie z moimi przyjaciółkami, które nazywam “Lumpeksowaniem & Kawkowaniem“. Jest to inicjatywa, z którą wyszłam ok 2 lata temu.  O co dokładnie chodzi możecie przeczytać tutaj. Wiedziałam więc, że na dniach do mojej garderoby dołączą nowe ubrania, najprawdopodobniej też takie na sezon wiosna/ lato.

UNIWERSALNE UBRANIA 

Oczywiście w każdej garderobie znajdują się takie ubrania, które nosimy przez cały rok. W moim przypadku jest tak z klasycznymi spódniczkami, jeansami i większością rzeczy w kolorze czarnym😂. A jak jest u Was?

Na poniższych zdjęciach zobaczycie jak wyglądała moja szafa przed wymianą garderoby z jesienno-zimowej na wiosenno-letnią oraz co odłożyłam do oddania. 

PRZED 

PO 

RZECZY NA JESIEŃ/ZIMĘ  

CO ODDAŁAM INNYM 

Mam nadzieję, że ten krótki post będzie dla Was źródłem inspiracji i zachętą do zrobienia porządków w Waszej garderobie, jeśli nie mieliście jeszcze okazji tego zrobić. Być może również zastosujecie metodę Marie Kondo. 

Mocno Was pozdrawiam, Linda 😃👍💜

Pin It on Pinterest