W dzisiejszym poście opiszę prosty sposób na udane przyjęcie w gronie przyjaciółek. Bedzie też o ciekawym pomyśle na Darmowy Lumpeks czyli wymianę ubrań i akcesorii.

JAK PRZYGOTOWAĆ UDANE PRZYJĘCIE Z WYMIANĄ UBRAŃ I AKCESORII?

ZAPLANUJ

Aby przygotować udane przyjęcie dla przyjaciółek trzeba je zaplanować. Oczywiście nie ma nic złego w spontanicznych akcjach i nieplanowanych spotkaniach – sama jestem ich wielką zwolenniczką! Jednak jeśli chodzi o tego typu przyjęcie, które jest połączone z wymianą naszych rzeczy, zaplanowanie go jest nieodzowne.

ZAPROŚ

Kogo zaprosić? Warto zaprosić takie osoby, które potrafią razem stworzyć fajny klimat i dobrze się dogadują. Fajnie jeśli mają ten sam rozmiar ubrań, ale to nie jest realne i nie powinno być żadnym poważnym kryterium. Twoje przyjaciółki nie muszą też mieć takiego samego gustu. W mojej dwuletniej praktyce w organizowaniu tego typu spotkań zauważyłam, że mimo różnych rozmiarów i gustów zawsze każdy coś dla siebie znajdzie, niektórzy więcej, inni mniej, ale z pustymi rękami jeszcze nikt ode mnie nie wyszedł😂🤣.

Ile osób zaprosić? Od 3 do 6 to u mnie sprawdzona ilość. Sama zobacz co Tobie by odpowiadało.

Zaproszenia oficjalne czy przez What’s App? Ja zapraszam przez What’s App, ponieważ najpierw daję dziewczynom kilka dat do wybrania. Kiedy w końcu jakaś data wszystkim pasuje, potwierdzam ją ostatecznie w kolejnym What’s App. Oczywiście piękne, eleganckie zaproszenie byłoby dużo profesjonalniejsze i może kiedyś będzie mi się chciało w coś takiego pobawić🖒😊

Kiedy wysłać zaproszenie? Polecam co najmniej na 2 miesiące przed terminem. Żyjemy w takich czasach, że wszyscy są niezwykle zajęci. Dziś może się wydawać, że to dużo za wcześnie, ale w rzeczywistości te 2 miesiące miną szybciej niż się spodziewamy.

PRZYGOTUJ

Ty i Twoje przyjaciółki musicie się przygotować. Najlepiej kilka dni przed planowanym przyjęciem musisz przejrzeć swoją szafę. Zachęcam do przejrzenia wszystkich ubrań z każdego sezonu łącznie z kurtkami i płaszczami. Przejrzyj też buty, dodatki i akcesoria oraz biżuterię. Jeśli Ty i Twoje przyjaciółki uznają to za dobry pomysł możecie też wymienić się dobrymi jeszcze kosmetykami i perfumami. To wszystko zajmuje trochę czasu, więc nie zostawiaj tego na ostatnią chwilę! Na ten temat możesz przeczytać tutaj.

KIEDY ZORGANIZOWAĆ TAKIE PRZYJĘCIE?

Tego typu przyjęcie najlepiej zorganizować na wiosnę i na jesień. W tym czasie z reguły zmieniamy garderobę z jednego sezonu na drugi. Jest to idealny moment na zrobienie konkretnych porządków. Oczywiście każdy inny moment też może być dobry, bo zawsze miło jest spotkać się z bliskimi nam osobami, bez względu na to ile rzeczy ze sobą przyniosą.

JAK ZADBAĆ O SMACZNY POCZĘSTUNEK?

POMOC

Aby zadbać o smaczny poczęstunek i się przy tym nie nacharowac poproś o pomoc. Nie ma w tym nic złego, jest to zupełnie normalne i nie ma się czego wstydzić. Jeśli ktoś robi z tego problem i czuje się dotknięty, to ma problem i może dobrze jest się zastanowić czy wart jest naszej przyjaźni…

Ja z reguły taktownie mówię, że jakieś jedno danie na słodko lub wytrawnie jest mile widziane. Dziewczyny są inteligentne – wiedzą co to oznacza🤣, a z reguły i tak same się pytają czy mogą coś przynieść.

DIETA

Warto wziąć pod uwagę kto jak je i czy są w gronie naszych przyjaciółek jakieś alergiczki. Skoro się przyjaźnimy to chcemy przyczynić się do miłej atmosfery. To oznacza automatycznie, że bierzemy pod uwagę sposób w jaki jedzą inni, bo ich szanujemy.

RAZEM RAŹNIEJ

Kiedy jesteśmy razem możemy popróbować innych, ciekawych dań przygotowanych przez nasze przyjaciółki. To jest zawsze wielka frajda! Ja zawsze przygotowuję co najmniej 2 dania wegańskie. Cieszę się ogromnie kiedy inni też przyniosą coś wegańskiego choć nie jest to wymogiem. Kilka takich ciekawych dań możecie zobaczyć tutaj. Na naszym ostatnim przyjęciu było nas 6: trzy na diecie wegańskiej, jedna na wegetariańskiej i dwie na tradycyjnej. Wszystkie dziewczyny przyniosły dania wegańskie i było też jedno danie mięsne. Było mi bardzo miło, że moje kochane dziewczyny tak się pięknie zatroszczyły o siebie nawzajem!💜👍😁

OD CZEGO ZACZĄĆ PRZYJĘCIE?

POCZĘSTUNEK WYTRAWNY

Ja moje przyjęcia zazwyczaj zaczynam od poczęstunku wytrawnego ponieważ organizuję je zwykle od ok 13.00 do 17.00. Światło dzienne jest bardzo ważne przy oglądaniu ubrań dlatego wieczory odpadają. Moi goście lubią najpierw zjeść coś konkretnego, bo to właśnie taka lunch‘owa / brunch‘owa pora koło 14.00. Jest to też swietna okazja do pierwszych rozmów pt.”Co u Ciebie?”😊

Na zdjęciach poniżej nasz wytrawny poczęstunek

KAWA I SŁODKOŚCI

Kawa i słodkości z reguły serwuję wtedy, gdy pierwszy głód jest już nasycony. Można też trochę odczekać, sprzątnąć ze stołu, przygotować torby z ubraniami do wymiany itp.

Na zdjęciach poniżej nasze przepyszne wegańskie słodkości

NAJLEPSZA CZĘŚĆ PRZYJĘCIA: WYMIANA TOWARU😃

POMAGAMY I DORADZAMY

Na takim spotkaniu ważne jest, by sobie nawzajem doradzać i pomagać. Oczywiście robimy to w taktowny sposób🤣. Czasem dany kolor czy fason komuś naprawdę nie pasuje. Z drugiej strony Twoja przyjaciółka może nie wiedzieć, że w tym kolorze wygląda po prostu fantastycznie! I tu możecie się jej bardzo przydać😊 Więcej na temat takiego przyjęcia możecie przeczytać też tutaj.

DZIELIMY SIĘ

Dzielenie się na takim przyjęciu jest niezwykle ważne. Niestety nie zawsze jest to łatwe😂. Czasem kończy się tak: “Kto pierwszy, ten lepszy“. A czasem dana rzecz dostanie ta z Was, która wygląda w niej najlepiej. Ileż to pięknych rzeczy przeszło mi koło nosa na ostatnim przyjęciu! Ach…😂🤣 Niemniej jednak i tak wspaniale się obłowiłam👍

Oto dowód – ubrania, które sobie wybrałam. Mam pełną nową garderobę 🤣(kilka z nich dostałam trochę wcześniej)

CO Z RESZTĄ RZECZY?

To, co zrobicie z reszta rzeczy, których nikt nie chce zależy od Twoich gości. Moi zazwyczaj nie chcą niczego zabierać z powrotem do domu, więc ja najładniejsze rzeczy zabieram do Polski do rodziny, a mniej ciekawe oddaje do Kringloop (duży lumpeks) czyli na dobry cel. I po problemie.

Mam nadzieję, że ten post przypadnie Wam do gustu i będzie dla Was źródłem motywacji. Zdecydowanie warto robić tego typu przyjęcia, bo są one wspaniałą okazją do uzupełnienia swojej garderoby, do obdarowana bliskich nam osób, przyczyniają się do dbania o środowisko naturalne (nosimy rzeczy używane zamiast kupować nowe), oszczędzamy pieniądze, a co najważniejsze wspaniale spędzamy czas z bliskimi nam osobami.

Co myślicie na ten temat? Koniecznie dajcie mi znać.

Mocno Was pozdrawiam, Linda😁👍

Pin It on Pinterest