wp-1499374022990.

W dzisiejszym poście chciałabym przybliżyć Wam wyjątkowe miejsce w Holandii – Efteling – najpiękniejszy, największy i najbardziej znany Park Rozrywki w Holandii. Zapraszam do lektury!

Efteling: co to za miejsce?

Efteling powstał w 1952 roku czyli istnieje już 65 lat. Na początku był on niewielki, składał się nas niego Sprookjes Bos czyli Las Baśni, gdzie skonstruowano postacie i miejsca z 10 baśni.

Oczywiście na przestrzeni lat Efteling został bardzo rozbudowany. I wciąż dba się o to, by co kilka lat powstawały nowe atrakcje przyciągające tłumy gości. Akurat 1 lipca została otwarta jedna z nich: Symbolica – Paleis der Fantasie. Nowa atrakcja w Efteling to prawie święto narodowe🤣.

Co sprawia, że jest to wyjątkowe miejsce?

WSZYSTKO! A tak na serio, naprawdę jest to czarowne, wyjątkowe i niezwykłe miejsce. Pisząc ten post zastanawiałam się jak je opisać i doszłam do wniosku, że brakuje mi słów😆. Po prostu trzeba tu przyjechać i samemu przekonać się o jego wyjątkowości.

Dla kogo jest Efteling?

1. Efteling to miejsce dla każdego, kto ma dzieci i chce sprawić im przyjemność.

2. Efteling to miejsce dla tych, którzy w środku wciąż jeszcze mają coś z dziecka.

3. Efteling to miejsce dla tych, którzy lubią wrócić myślami i wspomnieniami do swych dziecięcych lat.

4. Efteling to miejsce dla tych, którzy doceniają świat baśni, bajek, legend, sag i opowieści opowiadanych przez ludzi od setek lat.

5. Efteling to miejsce dla tych, którzy lubią dobrą, urozmaiconą rozrywkę.

Jest to miejsce dla każdego👍

Czego mogę się spodziewać w Efteling?

Możesz spodziewać się dobrej zabawy i wspaniałej atmosfery. Ponieważ Park jest bardzo duży i ma wiele różnorodnych atrakcji, nie uda Ci się skorzystać ze wszystkiego podczas jednej wizyty. Ja byłam tam 3 razy i jeszcze wszystkiego nie widziałam.

Dlatego dobrze jest być przygotowanym do wizyty w tym Parku Atrakcji.

Jak mogę się przygotować, by jak najwięcej skorzystać?

Aby dobrze się przygotować, zwłaszcza jeśli nie wybierasz się z kimś, kto już był w tym Parku, dobrze jest dokładnie zapoznać się z oficjalną stroną tego Parku Rozrywki: www.efteling.com  . Jest ona też dostępna w języku angielskim i niemieckim. Ta strona internetowa jest bardzo dobrze zbudowana i zawiera ogrom szczegółowych informacji na najróżniejsze tematy związane z Efteling.

Znajdziesz tam:

1. Piękne zdjęcia i filmiki.

2. Opis poszczególnych atrakcji, w tym informacje o tym dla jakiej publiki są one przeznaczone i czego można się po nich spodziewać.

3. Historię powstania tego Parku, m.in. kto miał największy artystyczny wkład w jego wystrój i kiedy powstawały poszczególne miejsca.

Czego więcej mogę spodziewać się w Efteling?

Poza atrakcjami inspirowanymi baśniami i legendami, możesz spodziewać się:

1. Dużej ilości naturyzieleni i wody, które są spoiwem łączącym cały Park.

2. Restauracji, sklepików i kramów z różnymi specjałami, sklepów z pamiątkami, miejsc odpoczynku, miejsc do robienia specjalnych zdjęć (np. w balonie dla dzieci🤣👍).

3. Szybkich i ekscytujących atrakcji typu kolejki, przeznaczonych dla tych, którzy nie boją się wysokości, szybkości i nagłego spadania w dół (czyli absolutnie nie dla mnie😂😂).

Na przestrzeni lat Efteling poszerzył swój asortyment i poza samym Parkiem oferuje też:

musikale – najnowszy będzie miał premierę we wrześniu 2017r.

przedstawienia teatralne i różne ewenementy

– programy dla dzieci w radio i tv

Dodatkowy asortyment poza Parkiem

Jesli masz ochotę skorzystać z 2 lub większej ilości dni w Efteling, jest to możliwe dzięki wyjątkowemu hotelowi o tej samej nazwie oraz dzięki 2 parkom wakacyjnym. Pokoje, apartamenty i domki są przepięknie urządzone i wystylizowane w typowym dla Efteling baśniowym stylu. Tutaj jednak dużą zaporą dla wielu gości są ceny, choć wstępy do Parku Rozrywki na każdy dzień są w nich uwzględnione. Oba parki wakacyjne są położone na łonie natury, kilka minut od samego Parku Rozrywki.

Czy warto wybrać się do Efteling?

Zdecydowanie TAK!!! Wstęp do najtańszych nie należy – wynosi 39,50€ od osoby, w tym dla dzieci od 5go roku życia (do 5go roku życia jest gratis), ale nie jest też nieziemsko drogi. Płacimy raz i mamy dostęp do całego Parku. Możemy zainstalować sobie aplikację Efteling i na bieżąco sprawdzać jak długie są kolejki do interesujących nas miejsc.

Co jeszcze powinno zachęcić mnie do odwiedzenia tego Parku Rozrywki?

1. Ilość wspaniałych atrakcji i wyjątkowych miejsc.

2. Wspaniały, radosny, baśniowy nastrój cały czas podtrzymywany specjalną “eftelingową” muzyką puszczaną przez regularnie rozmieszczone głośniki.

3. Wszechobecna zieleń.

A jeśli masz dzieci to największą przyjemnością w tym miejscu będzie dla Ciebie obserwowanie ich niekończącej się fascynacji i radości będących wynikiem przebywania w tym czarownym, baśniowym i wyjątkowym miejscu!❤

Na zdjęciach poniżej widzicie kilka miejsc w Efteling. Byliśmy tam poraz 1szy z naszymi dziećmi w niedzielę 2 lipca. To był cudowny dzień, a one były po prostu zachwycone.

EFTELING

Czy chcielibyście wybrać się do tego miejsca? Lubicie takie rodzinne parki atrakcji?

Mocno pozdrawiam, Linda😊👍

Pin It on Pinterest