W dzisiejszym poście chciałabym pokazać Wam, jak 3 lata temu tanim kosztem urządziliśmy pokój dla naszego syneczka.

CZAS NA ZMIANY

Przed narodzinami naszej córeczki przygotowaliśmy dwa pokoje dla naszych dzieci – jeden dla niej, drugi dla jej starszego brata. Ponieważ mieliśmy bardzo mały budżet, zależało nam na tym, by oba pokoje zrobić tanim kosztem. Dzisiaj zobaczycie, jak wygląda pokój dla chłopca – naszego Dzibusa.  Miał on wtedy 3 lata. 

PRZYGOTOWANIE POKOJU

Kiedy nie ma się dużego budżetu na taki projekt, trzeba trochę pokombinować. Jak my to zrobiliśmy? Przede wszystkim zaczęliśmy od zrywania starych tapet, nałożenia nowego tynku i pomalowania ścian w dwóch kolorach. Wybraliśmy biały, by pokój był jaśniejszy, a także stworzyliśmy inny ciemniejszy kolor z resztek różnych farb, które zostały po innych projektach. Dodaliśmy do tej mieszanki czarny barwnik w koncentracie, co nadało całości zimnego odcienia. Kolor jest piękny, ale niestety nie do kupienia🤣 (na szczęście odłożyliśmy troszkę do słoiczka na ewentualne poprawki). Tak więc udało nam się pomalować pokój tanim kosztem. 

UŻYJ TEGO, CO JUŻ MASZ

Potem zobaczyliśmy, czy mamy już w domu coś, co pasowało do naszej wizji pokoju dla chłopca. Okazało się, że mamy biały regał na książki, który mógłby się przydać. I tak pierwszy mebel do pokoju dla chłopca mieliśmy za darmo😁

SZUKAJ CIEKAWYCH RZECZY Z DRUGIEJ RĘKI

Potem poszukaliśmy  na Marktplats – bardzo popularnym miejscu z rzeczami z drugiej ręki – 2 pozostałych mebli, których Dzibus potrzebował w swoim pokoju chłopca. I tutaj znów udało się nam to zrobić tanim kosztem. 

ŁÓŻKO I SZAFA ZA NIEWIELKIE PIENIĄDZE

Łóżko I materac z Ikei znaleźliśmy na Marktplats i kupiliśmy od jednej pani za 60€. Szafę na ubrania też tam znaleźliśmy i kupiliśmy od pewnego pana. I jeszcze udało się utargować cenę – daliśmy tylko 50€. Jak widać, meble w tym pokoju chłopca – naszego Dzibusa – zdobyliśmy tanim kosztem. 

tutaj możecie sprawdzić Marktplats.

NOWE NIEZBĘDNE ZAKUPY 

Nie obyło się oczywiście bez nowych zakupów. Nowe były 4 rzeczy: stolik z Ikei za 5€, dywanik do pokoju chłopca za 15€, lampa za 5€, nowy materac za 60€ (woleliśmy nowy dla Dzibusa, a tamten sprzedaliśmy na Marktplats) oraz roletę na okno za ok. 30€.

DIY: BĄDŹ KREATYWNA I NADAJ CHARAKTERU POKOJOWI

Chciałam ożywić ten pokój dla chłopca pewnymi produkcjami własnymi. Nie jestem artystką, więc jakiekolwiek rysunki czy malunki odpadły😂. Zrobiłam za to coś innego: wiedząc, co wtedy interesowało naszego 3latka, powycinałam z gazet odpowiednie zdjęcia i zrobiłam z nich collage👍. Ramki na nie miałam już w domu, ponieważ kiedyś bardzo lubiłam mieć wywieszonych mnóstwo zdjęć. Pomalowałam je w 2 kolorach, a potem włożyłam w nie moje collage i pocztówki z Ikei z autami. I to również udało mi się zrobić tanim kosztem. 

POKÓJ SIĘ PODOBA

Efekt końcowy bardzo nam się spodobał. Postaraliśmy się, by wszystko było w tej samej gamie kolorystycznej. I choć wystrój tego pokoju nie powala, to moim zdaniem jest niezły. A co najważniejsze, ten pokój dla chłopca bardzo przypadł do gustu naszemu chłopcowi – Dzibusowi😁🤣👍👦🏽

A teraz pora na zdjęcia:

Mam nadzieję, że ten post pokazujący jak można tanim kosztem urządzić pokój dla chłopca będzie dla Was przydatny i inspirujący. 

Mocno Was pozdrawiam, Linda👍😁

Pin It on Pinterest