W dzisiejszym poście opiszę krótko najnowsze zmiany w mojej garderobie i przygotowania do nowego sezonu Jesień/Zima. Podam Wam też kilka wskazówek przydatnych przy robieniu tego typu porządków.

Nowy sezon

Nowy sezon już się rozpoczął. Niestety lato jest już za nami i przyszła jesień. W związku z tym nadszedł też czas na sezonową wymianę garderoby i konkretne przejrzenie tego, co mam w szafie.

Ubrania letnie poszły do pudła na szafie, a ubrania zimowe “zeszły” na dół i dołączyły do tych przejściowych.

W tym sezonie znów dominuje w mojej szafie czerń, która jest moim podstawowym kolorem. W czerni wyglądam najlepiej. Jest też trochę granatu, szarości oraz kilka żywych kolorów pasujących do mojego typu urody Zima. Jest też odrobina czystej bieli.

W tym momencie mam w garderobie dużo ubrań przejściowych, czyli takich na jesień. W zależności od pogody łączę je już też z tymi zimowymi. Ciepłe, grubsze materiały, jak np.wełna zaczynają być przydatne. Dwie wełniane sukienki są nowością w mojej szafie i mam nadzieję, że wspaniale się sprawdzą w tym sezonie. Oczywiście grube rajstopy też wróciły do łask.

W jaki sposób zrobić porządki w szafie?

Jeśli zastanawiasz się w jaki sposób zrobić porządki w szafie, chętnie podzielę się moimi doświadczeniami.

Tym razem byłam prawie całkiem bezlitosne wobec moich ubrań😂🤣. Pozbyłam się 57 różnych rzeczy! Teraz czekają one na moje przyjaciółki. W tym miesiącu organizuję 2 przyjęcia z Darmowym Lumpeksem, na których wszystkie zaproszone dziewczyny coś ze sobą przynoszą i mogą sobie coś innego wybrać. Pisałam o takim przyjęciu w tym poście : “Jak przygotować udane przyjęcie dla przyjaciółek + Darmowy Lumpeks“.

Tym razem zostawiłam sobie tylko 2 rzeczy na lato, które bardzo mi się podobają, choć ich ostatnio nie nosiłam. Jeśli w przyszłym roku nie będę ich nosić, oddam je komuś innemu.

Kiedy ostatnio to nosiłam?

Przeglądając ubrania letnie, które odkładasz w inne miejsce, zastanów się kiedy ostatnio nosiłaś daną rzecz. Ja tym razem odłożyłam do oddania kilka ubrań, które są bardzo ładne, ale w ogóle ich nie nosiłam. Cały czas wmawiałam sobie, że kiedyś napewno je ubiorę, a to kiedyś nigdy nie przyszło😂.

Jak się czuję w tym ubraniu?

Zastanów się też jak się czujesz w danej rzeczy. Podświadomie unikamy ubrań, w których źle się czujemy, w których coś nas denerwuje, w których wyglądały niekorzystnie. Może są one ładne, ale coś jest z nimi nie tak. Pora oddać je komuś, komu się spodobają i podpasują.

Ale ja tyle za to zapłaciłam!…

Kolejna rzecz, która często powstrzymuje nas od oddania jakiegoś ciuszka, to jego cena. Zapłaciłyśmy za coś dużo pieniędzy, albo dostałyśmy coś drogiego lub markowego, i choć tego nie nosimy, szkoda nam tego oddać.

Ja też tak miałam. Dopiero teraz udało mi się oddać piekny zestaw, który swego czasu kosztował 350€ (dostałam). Ponieważ był bardzo elegancki i dobrej jakości, czułam się zobligowana do trzymania go, choć nie pamiętam kiedy miałam go na sobie poraz ostatni (może 7, 8 lat temu!). Teraz czuję się dużo lepiej, a ktoś inny będzie mógł skorzystać z tego pięknego zestawu👍.

Jeśli nie nosimy takiego drogiego ubrania, to wydane na nie pieniądze i tak są niejako wyrzucone w błoto. Jaka jest korzyść z posiadania drogich rzeczy, jeśli ich nie używamy? Zajmują tylko miejsce i przypominają nam, że swego czasu podjęliśmy złą decyzję. To nie jest pozytywne.

Zmieniłam styl – i co teraz?

Może być też tak, że ostatnio zmienił Ci się styl. Powoli kupujesz ubrania, które teraz bardziej do Ciebie pasują, ale na wszelki wypadek trzymasz jeszcze mnóstwo rzeczy, do których już Cię wcale nie ciągnie.

Znam to uczucie, bo na przestrzeni ostatniego roku przeszłam taką fazę przejściową przy zmianie stylu. Wcześniej nosiłam wiele kwiecistych, wzorzystych, romantycznych ubrań. Jednak odkąd odkryłam, że jestem typem urody zima i bardziej się zainteresowałam tą tematyką, zaczęłam zmieniać swój styl. Te zmiany bardzo mi się spodobały. Teraz praktycznie wszystkie ubrania w mojej szafie reprezentują mój nowy styl i bardzo mi z tym dobrze.

Moje zmiany, moje tempo

Jeśli Ty przychodzisz przez coś podobnego, nie martw się, że nagle musisz wymienić wszystkie rzeczy w swojej szafie, a potem może będziesz tego żałować. Powoli rezygnuj z tego, o czym wiesz, że już nigdy tego nie założysz. Zostaw sobie te rzeczy, co do których masz wątpliwości. Przy następnych porządkach powtórz ten proces. W międzyczasie buduj garderobę przedstawiającą twój obecny styl. Jeśli będziesz konsekwentna, z czasem cała twoja garderoba będzie reprezentować Twój oryginalny styl.

Na zdjęciach moja aktualna garderoba na sezon Jesień/Zima.

To tyle na dzisiaj. Mam nadzieję, że moje proste sugestie będą dla Was przydatne. Życzę Wam powodzenia przy Waszej wymianie garderoby i porządkach w szafie.

Mocno pozdrawiam, Linda👍😁

Pin It on Pinterest