Witajcie! Pamiętacie jak w poście “Plany, cele i postanowienia na 2018r.” napisałam, że jednym z moich postanowień jest odświeżenie moich starszych postów, które pisałam bez polskiej czcionki i do których straciłam zdjęcia?🤣 Poniżej znajdziecie kolejny z moich odświeżonych postów. Jeśli jeszcze nigdy go nie czytaliście, serdecznie zapraszam Was do lektury. Linda.

Chcę wypróbować coś nowego
Bardzo chciałam wypróbować robienie porządków przy pomocy metody Kon Mari. Przepadam za organizowaniem miejsc i rzeczy w moim domu i robię to regularnie. Nie wypróbowałam jednak jeszcze tego sposobu. Widziałam niezliczone filmiki na ten temat na You Tube i zostałam zainspirowana. Postanowiłam wypróbować tę metodę.

Czy będzie to dla mnie tak samo niesamowite doświadczenie jak dla innych ?…🤔

Metoda Kon Mari – o co chodzi?

Kon Mari Method została stworzona przez Marie Kondo, japońską guru od organizowania i porządkowania. Napisała ona książkę “The Life – Changing Magic of Tidying Up“, gdzie prezentuje swój sposób organizowania i porządkowania rzeczy. Znajduje się tam mnóstwo przydatnych wskazówek, a także konkretny opis sposobu działania. Najważniejszym przy stosowaniu tej metody jest dotknięcie każdej rzeczy i zastanowienie się nad pytaniem: “Does it spark joy?” czyli w wolnym tłumaczeniu “Czy to mi sprawia radość?” Jeśli odpowiedź brzmi TAK, wtedy dana rzecz zostaje, jeśli NIE , wtedy się jej pozbywamy. I zaczynamy porządkowanie naszego miejsca/domu od przeglądania naszych ubrań.

Zabieram się za pracę

Zabrałam się za pracę i zaczęłam od moich ubrań. Zebrałam WSZYSTKIE moje ubrania i akcesoria (bez butów) w jedno miejsce i zaczęłam proces segregacji.

Muszę przyznać, że do kilku lat wstecz miałam MNÓSTWO ubrań i akcesorii! Przepadałam za kolekcjonowaniem i kupowaniem ich, zarówno nowych, jak i z drugiej reki, i nawet czułam się emocjonalnie do nich przywiązania. Jednak z czasem zaczęłam wolny proces pozbywania sie moich ubrań i kupowania dużo mniejszej ilości nowych rzeczy. Powiedziałabym, że w tym czasie pozbyłam się około 60 – 70% moich ubrań, akcesorii i butów. Teraz kupuję tylko te rzeczy, których naprawdę potrzebuję.

Zaskakujące rezultaty
Ponieważ co kilka miesięcy robię porządki w ciuchach, byłam ciekawa czy pozbędę się wielu rzeczy stosując metodę Kon Mari. Byłam zaskoczona, że tak wiele rzeczy nie sprawiało mi już radości. Tak więc pozbyłam się dużo większej ilości rzeczy niż zwykle! To było świetne doświadczenie i bardzo wyzwalające. Teraz mogę włożyć wszystkie moje ubrania (z wyjatkiem płaszczy) do jednej szafy. Wspaniale!

Na zdjęciach widać stan mojej szafy przed porządkami, wszystkie rzeczy wystawione do przeglądu, ubrania, których się pozbyłam i te, które zachowałam. A na samym dole widać efekt końcowy, z którego jestem bardzo zadowolona.

Oczywiście na temat metody Kon Mari można napisać dużo więcej. Jeśli ten temat Was interesuje, polecam Wam obejrzenie kilku filmików na you tube, gdzie sama Marie Kondo tłumaczy jej koncept.

Ja serdecznie polecam Wam ten sposób porządkowania/pozbywania się ubrań. Bardzo przypadł mi on do gustu.

Jeśli już wypróbowaliście tę metodę, dajcie znać jak się Wam spodobała.

Pozdrawiam Was mocno, LINDA😁💜

😁💜

Pin It on Pinterest