W tym poście opiszę naszą krótką, jednodniową wycieczkę do Amsterdamu. Co tam robiłyśmy? Co udało nam się tym razem zwiedzić? Zobaczmy.

“Jedziemy na wycieczkę…”

W zeszłym tygodniu mieliśmy u nas w odwiedzinach 2 zaprzyjaźnione siostry z Polski. One koniecznie chciały zobaczyć Amsterdam, więc pojechałyśmy tam na 1dniową wycieczkę. Skorzystaliśmy z promocji na oficjalnej stronie holenderskich linii kolejowych ns.nl i kupiłyśmy bilety na przejazd pociągiem i wejściówkę do muzeum figur wojskowych Madame Tussauds Museum za 27€ od osoby (normalnie musiałybyśmy zapłacić 65€). Żadna z nas jeszcze nie była w tym muzeum, więc chętnie się wybrałyśmy.

Tym razem skupiłyśmy się na 2 rzeczach w Amsterdamie. Po przybyciu do centrum miasta – przepiękny dworzec kolejowy tam się właśnie znajduje – przeszłyśmy się spacerkiem po jednej z głównych uliczek prowadzących do DamDamrak. Jak na prawdziwe turystyki przystało podziwiałyśmy widoki, robiłyśmy zdjęcia i zatrzymałyśmy się w kilku sklepach pamiątkarskich🤣.

Muzeum Madame Tussauds

Potem poszłyśmy do Muzeum Madame Tussauds. Zwiedzanie tego miejsca było wyjątkowe. Miałyśmy dużo dobrej zabawy, robiłyśmy sobie wiele zdjęć z różnymi figurami (oświetlenie jest fantastyczne, więc każde zdjęcie wychodzi) i wygłupiałyśmy się🤣, zwłaszcza w miejscu z figurami z Marvel’a😂👍. Dodatkowo poznałyśmy ciekawy proces robienia figur woskowych. Niesamowite jak bardzo skomplikowany, czasochłonny i szczegółowy jest to proces! Cieszę się, że odwiedziłyśmy to ciekawe miejsce.

Lunch w The Happy Pig

Po udanej wizycie w muzeum poszłyśmy na lunch do The Happy Pig, gdzie serwowane są naleśniki. Wcześniej sprawdziłam, że to bardzo przytulne, malutkie (max.10 miejsc siedzących) miejsce serwuje też wegańskie opcje. Wszystko jest tam świeżo robione z organicznych produktów. Zamówione przez nas naleśniki i napoje były przepyszne – bardzo nam smakowały. Ja zamówiłam sobie wegański, wytrawny naleśnik z warzywami👍. Mogłyśmy sobie trochę odpocząć, porozmawiać i dobrze zjeść.

Wycieczka łodzią po kanałach Amsterdamu

Po udanym lunchu miałyśmy ochotę na wycieczkę łodzią po kanałach Amsterdamu. Najpierw pochodziłyśmy troszkę malowniczymi uliczkami tego wyjątkowego miasta i zachwycałyśmy się prawie każdym ze starych budynków centrum. Potem kupiłyśmy bilety i wsiadłyśmy do łodzi razem z innymi turystami. Serdeczne polecam ten sposób zwiedzania miasta, jeśli w krótkim czasie chcecie dużo zobaczyć. Na łodzi puszczane jest nagranie w 5ciu językach, z którego dowiadujemy się o najciekawszych miejscach mijanych na trasie. Dodatkowo dowiadujemy się dużo o Amsterdamie samym w sobie. Taka wyprawa to zdecydowanie dobrze wydane 11€.

Niestety już na początku naszej wycieczki łodzią zaczęło padać, więc nie mogłyśmy zrobić prawie żadnych udanych zdjęć. Z tej trasy niczego Wam więc nie pokażę….

Po godzinnym zwiedzaniu wyszłyśmy na ląd. Resztę popołudnia spędziłyśmy odwiedzając kilka sklepów, robiąc małe zakupy i chodząc po centrum. Na koniec zjadłyśmy typowo holenderskie frytki – zdecydowanie trzeba ich tu spróbować – a wieczorem wróciłyśmy pociągiem do domu.

Minusy naszej wycieczki

Były też i minusy. Żałuję, że deszcz trochę zepsuł nam plany i utrudnił popołudniowe zwiedzanie czarownych uliczek Amsterdamu. Najważniejsze jednak, że moim gościom się podobało. Dziewczyny uznały nasz wypad za udany.

Co następnym razem?

Następnym razem zobaczymy coś innego! Amsterdam ma tak wiele wspaniałych atrakcji i przepięknych miejsc do obejrzenia, że trzeba by było spędzić tam kilka dni, by “wszystko” zobaczyć 😁💕.

Postanowiłyśmy, że następnym razem obejrzymy kolejny kawałek centrum, np. “9 straatjes” i Rijksmuseum – muzeum narodowe zawierające ok 8000 eksponatów i które jest prawdziwym must-have. Sama jeszcze nigdy tam nie byłam, więc chętnie je odwiedzę.

Tak się rozochociłam tym jednodniowym wypadem do Amsterdamu, że jeszcze w tym roku chciałabym tam powrócić🤣. To miejsce jest naprawdę czarowne, a ponieważ prawie wcale go nie znam, czuję, że muszę pojechać tam jeszcze kilka razy, by lepiej je poznać.

Gorąco polecam Wam odwiedzenie tego miasta – nie będziecie zawiedzeni.

Mocno Was pozdrawiam, Linda😁👍

Pin It on Pinterest