Witajcie! Pamiętacie jak w poście “Plany, cele i postanowienia na 2018r.” napisałam, że jednym z moich postanowień jest odświeżenie moich starszych postów, które pisałam bez polskiej czcionki i do których straciłam zdjęcia?🤣 Poniżej znajdziecie kolejny z takich odświeżonych postów. Jeśli jeszcze nigdy go nie czytaliście, serdecznie zapraszam Was do lektury. Linda.

W tym poście poruszam bardzo bliski memu sercu temat – temat znajdowania czasu dla siebie kiedy jest się mamą i ma się mnóstwo najróżniejszych obowiązków. Jeśli to coś dla Was, serdecznie zapraszam do lektury!

Wyzwanie: Macierzyństwo

Jako mama 2ki słodziaków zdążyłam zdobyć już troszkę doświadczenia w dziedzinie macierzyństwa/wychowywania dzieci i spraw z tym związanych. Wszystkie mamy wiedzą, że posiadanie dzieci wiąże się z wieloma wyzwaniami, wielkim wysiłkiem, jeszcze większą cierpliwością i ogromnym panowaniem nad sobą. Do tego nagle przestajemy mieć czas dla siebie. A im więcej pociech, tym tego czasu jeszcze mniej😂. Oczywiście znajdą się kobiety, które bez problemu potrafią ogarnąć cały ten światek z 3ką dzieci, prowadzeniem domu, pracą zawodową i jeszcze wspaniałym życiem towarzyskim, jednocześnie wyglądając jak modelki, ale…. to nie ja😁. I najprawdopodbniej to też nie Ty 😁

Tak więc ten post jest dla kobiet podobnych do mnie, czyli po prostu mam, które kochają swoje dzieci ponad wszystko na tym świecie, popełniają błędy, tracą cierpliwość, czasami sa wykończone (tak mniej więcej prawie codziennie 😂), starają się ogarnąć macierzyństwo, związek, sprawy duchowe, prowadzenie domu, znaleźć czas dla dalszej rodziny i przyjaciół, a jeśli pracują zawodowo, to i na pracę. Brzmi znajomo? 😉

Ja nie jestem żadnym ekspertem, ale nauczyłam się przez te kilka lat jednej niezwykle ważnej rzeczy i teraz się nią z Tobą podzielę.

Mianowicie :

KAŻDEGO DNIA WYGOSPODARUJ TROCHĘ CZASU T Y L K O DLA SIEBIE.

Brzmi prosto, prawda? Szkoda tylko, że gorzej z praktyką. Ale odwagi, jest nadzieja : można się tego nauczyć!!!👍

Czas dla siebie – 3 warunki

Co mam na myśli pisząc o czasie dla siebie? Według mnie muszą być spełnione następujące warunki:

  1. Czas dla siebie czyli czas BEZ DZIECI. Chodzi o momenty, kiedy dzieci nie ma fizycznie przy nas, bo są z kimś innym lub śpią. Nie ma przy nas też innych osób trzecich, chyba, że sa one cicho i w ogóle nam nie przeszkadzają!😉 Idealnie: jesteśmy same 💜
  2. Zajmujemy sie wtedy tym, na co mamy ochotę. Nie sprzatamy, nie nadrabiamy zaległości w czymkolwiek, nie robimy niczego co nas stresuje, a dokładnie tego przeciwieństwo – relaksujemy się. Czytamy ciekawa książkę, zagłębiamy się w wybraną przez nas, interesująca nas tematykę, oddajemy się naszemu hobby np. prowadzimy bloga (🤣), pracujemy nad jakimś fajnym projektem, piszemy listy, itd., itp.
  3. Niech to, czym się zajmujemy będzie przyjemne, budujące, kreatywne i dodające nam energii. Nie wliczam do tego siedzenia w internecie np. na Facebook’u czy Instagramie, ani oglądania tv. Oczywiście wieczorne obejrzenie dobrego filmu czy ulubionego serialu jest fajne i możemy je już podciągnąć pod przyjemne spedzanie czasu z samą sobą. Oczywiście nie jest to bardzo kreatywne. Jest to jednak kwestia osobista. Jeśli lubisz sport i aktywność fizyczną zaliczasz do czasu tylko dla siebie, to jest to również świetny wybór.
Ile czasu przeznaczyć dla siebie?

Ile tego czasu dziennie przeznaczyć tylko dla siebie? Im wiecej, tym lepiej, ale jako mamy mamy nasze priorytety i własny odpoczynek nie stoi zazwyczaj na pierwszym miejscu 🤣. Dlatego moim zdaniem jeśli jesteś w stanie przeznaczyć 1 godzinę dziennie tylko dla siebie, to wspaniale. Może być tak, że w danym dniu będzie Ci bardzo trudno wygospodarować naraz cała godzinę. Wtedy podziel ją na 2 lub 3 części. Najważniejsze byś nie zapomniała o sobie.

Ty też jesteś ważna! Bez czasu dla siebie i odpowiedniego odpoczynku, fizycznego i umysłowego, nie będziesz w stanie na dłuższą metę dawać z siebie tyle, ile byś chciała i ile powinnaś. Krótko mówiąc,żeby nie zwariować, musisz codziennie mieć kilka dłuższych chwil TYLKO DLA SIEBIE 😉.

Uwierz mi, Twoi bliscy będą Ci za to wdzięczni….(bo która to rodzina chce mieć w domu zrzędzącą, zdenerwowaną, narzekającą i drącą się babę na skraju wyczerpania nerwowego? 😂 Chyba chętnych brak…) Ale jeśli każdego dnia będziesz w stanie podładować swój akumulator, znajdziesz dużo więcej przyjemności i radości z czasu z dziećmi i partnerem. Tak to już po prostu działa. Sprawdziłam 😁👍.

Kochane mamy i nie tylko, dajcie znać co Wy robicie by znaleźć czas dla siebie mimo mnóstwa obowiązków? Chętnie się od Was czegoś nowego nauczę👍.

Pozdrawiam Was mocno, Linda.

Pin It on Pinterest