W dzisiejszym poście podzielę się z Wami 4 praktycznymi krokami przydatnymi przy robieniu porządków w kosmetykach kolorowych. Jeśli trudno Wam zabrać się za takie porządki albo niełatwo rozstać się Wam z nadmiarem kolorówki, ten post jest dla Was!👍😁

Jak wiecie małe projekty porządkowo-organizacyjne to coś, co bardzo lubię. I bardzo lubię też kosmetyki kolorowe. Dlatego z przyjemnością łączę te dwie pasje i przychodzę do Was z tym postem🤣.

KROK 1: wszystko w 1 miejscu

Przede wszystkim zaczynamy od wyłożenia wszystkich naszych kosmetyków kolorowych w jedno miejsce. Polecam rozłożenie ich na dużym ręczniku np. na łóżku, tak byście miały pod dostatkiem miejsca.

Koniecznie przeszukajcie wszystkie torebki, szuflady i kieszenie w poszukiwaniu dodatkowych pomadek i innych kosmetycznych niedobitków – zawsze coś się znajdzie🤣

Kiedy macie już wszystkie te produkty w jednym miejscu czas na przejście do drugiego kroku.

KROK 2: ulubione kosmetyki

Najpierw wybierzcie Waszych ulubieńców – to proste! Chodzi o kosmetyki bez których nie wyobrażacie sobie Waszej makijażowej rutyny. Napewno szybko zauważcie, że o dziwo🤣 nie wszystkie Wasze kosmetyki kolorowe są Waszymi ulubieńcami.

Ulubieńców odkładacie na bok i przechodzicie do kroku trzeciego.

KROK 3: przeterminowane / stare kosmetyki

Trzecim krokiem w robieniu kosmetycznych porządków jest sprawdzenie tego, które z nich są już przeterminowane i dawno powinny wylądować w koszu. Czytałam już o najróżniejszych terminach ważności kosmetyków kolorowych, ale te zasady stosuję tylko jako ogólny drogowskaz. Zauważyłam, że rzeczywiście im produkt ma płynniejszą konsystencję, tym szybciej rozwijają się w nim bakterie i szybciej się psuje. Dlatego błyszczyki, płynne pomadki i tusze do rzęs mają najkrótszy termin ważności i zdecydowanie warto trzymać się tych wytycznych. Kosmetyki suche, jak pudry czy cienie do powiek, można używać dużo dłużej. Z reguły jeśli coś zmieniło kolor i zapach, musi być wyrzucone!

Kiedy odłożycie już wszystko, czego należało się pozbyć, możecie przejść do czwartego kroku w robieniu tych porządków.

KROK 4 – średnie kosmetyki

Czwartym krokiem w robieniu porządków w kolorówce jest zastanowienie się nad tym, co zrobić z resztą Waszych kosmetyków. Odłożyłyście już Waszych ulubieńców i wyrzuciłyście przeterminowane produkty. Najprawdopodobniej zostało Wam co najmniej kilka (w zależności od wielkości Waszej kolekcji) innych produktów. I tutaj sprawy się komplikują 🤣. Teraz musicie zastanowić się kiedy ostatnio używałyście te produkty i dlaczego nie są one Waszymi ulubieńcami. Może macie 3 takie same kolory lakierów do paznokci? Może te cienie do powiek wcale dobrze się nie trzymają? Może ten podkład jest w złym kolorze? Po co to wszystko trzymać?!!! Z własnego doświadczenia mogę Wam powiedzieć, że to nie ma sensu.

Powiedzmy, że już wiecie, których z tych kosmetyków nie będziecie używać. Co z nimi zrobić?

Co zrobić z wciąż dobrymi produktami, których nie używamy?

Ja robię tak: wszystko oprócz tuszy do rzęs i błyszczyków do ust szykuję dla moich przyjaciółek na nasze babskie spotkania. Zawsze dzielimy się na nich naszymi ubraniami, akcesoriami i wciąż dobrymi kosmetykami. Już niejedną kosmetyczną perełkę dostałam lub podarowałam na takich spotkaniach👍

Możecie więcej o takich spotkaniach przeczytać w tym poście: “Jak przygotować udane przyjęcie dla przyjaciółek + Darmowy Lumpeks“.

Efekt końcowy

Najprzyjemniejszy w całych tych porządkach jest efekt końcowy! Teraz możecie ładnie poukładać Wasze ulubione produkty (+ ewentualnie kilka, nad którymi chcecie się jeszcze zastanowić) w odpowiednim miejscu i podziwiać efekty Waszej pracy. A to jest wielka przyjemność😁.

W zależności od wielkości Waszej kolekcji taki projekt porządkowy może zająć Wam tyko 20-30 minut. Warto poświęcić ten czas i potem cieszyć się świetnymi rezultatami Waszej pracy👍.

Mam nadzieję, że ten post będzie dla Was dodatkową motywacją do zrobienia porządków w Waszej kolekcji kosmetyków kolorowych.

Mocno Was pozdrawiam, Linda👍😁💜

Pin It on Pinterest