W tym krótkim poście podzielę się z Wami moimi odczuciami związanymi z wynajmem 3 różnych miejsc od osób prywatnych współpracujących z Airbnb.

W końcu wiem co to jest Airbnb

O Airbnb dowiedziałam się od naszego znajomego, który dużo podróżuje i od lat korzysta z usług zapewnianych przez osoby wynajmujące swoje miejsca przez tę aplikację. Wcześniej słyszałam o Airbnb tylko w amerykańskich serialach, ale nie zainteresowałam się tym tematem. Nasz przyjaciel wytłumaczył nam jak ta aplikacja działa, czego możemy się spodziewać i na co zwracać uwagę.

Wynajmujemy mieszkanie w Blokzijl

Poraz 1szy skorzystaliśmy z mężem z usług Airbnb, kiedy szukaliśmy małego mieszkanka na wyjazd z okazji naszej 12tej Rocznicy Ślubu. Znaleźliśmy ładne miejsce w Holandii, w Blokzijl. Pisałam o tym w tym poście. Byliśmy bardzo zadowoleni z tego mieszkania, a komunikacja z właścicielem i jego gościnność były 1szej klasy.

Oto nasze mieszkanko w Blokzijl:

Wynajmujemy apartament w Sprockhövel w Niemczech

W lipcu pojechaliśmy do Niemiec na nasz kongres i przy tej okazji wynajęliśmy sobie na 4 dni przepiękny apartament na przedmieściach małego miasteczka Sprockhövel. Nie dość, że cena była niezwykle atrakcyjna, to sam apartament przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania, a wiejska okolica była piękna i zielona.

Komunikacja z właścicielem znów okazała się świetna. Dowiedzieliśmy się, że unikatowy wystrój tego apartamentu jest wynikiem jego własnej pracy. Ma On bowiem sklep z meblami i artykułami do wystroju wnętrz. Sam apartament był duży i wygodny. Spokojnie 4 osobowa rodzina mogłaby mieszkać w nim na stałe. Mam nadzieję, że kiedyś uda nam się tutaj wrócić.

Apartament w Sprockhövel:

Wynajmujemy pokoik na Texel

Pod koniec lipca pojechałam z moją przyjaciółką Gosią na 3 dniowy mini urlopik na holenderską wyspę Texel. I znów skorzystałyśmy z usług Airbnb. tym razem wynajęłyśmy mały, śliczny pokoik w mieszkaniu młodej pary. Ponownie komunikacja była bardzo dobra, a mimo mieszkania w czyimś domu miałyśmy z Gosią dużo swobody.

Nasz pokoik na Texel:

Super Gospodarze, super usługi

Podsumowując mogę szczerze powiedzieć, że jak dotąd jestem bardzo zadowolona z moich doświadczeń z Airbnb. Korzystałam z ofert osób, które cieszą się bardzo dobrą opinią swoich gości i mają miano Supehost, czyli super gospodarza. Tym osobom bardzo zależy na dobrych recenzjach i widać, że starają się zachować wysoki poziom swoich usług. Komunikacja z nimi przebiega dobrze, znają one język angielski, ich miejsca są zawsze bardzo czyste, i często chętnie służą dodatkowymi informacjami o okolicznych atrakcjach.

Dlatego przy wyborze miejsca wypoczynku przez Airbnb ja zwracam szczególną uwagę na oferty Superhosts. Oczywiście cena też ma duże znaczenie, ale jakość usługi jest dla mnie równie ważna.

Lepsze niż hotel

Korzystam z usług Airbnb, bo lubię tę domową atmosferę, której nie zapewnia hotel. I oczywiście zazwyczaj ceny wynajmowanych pokoi, mieszkań, apartamentów czy domów niezwykle atrakcyjne w porównaniu do hoteli.

Dlatego ja polecam Wam usługi Airbnb. Oczywiście przed skorzystaniem z nich zachęcam do zaznajomienia się ze szczegółami współpracy, by uniknąć przykrych niespodzianek.

A Wy już korzystałyście z Airbnb? Jeśli tak, jakie miałyście doświadczenia? Dajcie znać.

Mocno Was pozdrawiam, Linda.

Pin It on Pinterest