W tym poście podzielę się Wami moimi bardzo prostymi planami na ten rok oraz tym, co mnie do nich skłoniło. Co w tym roku zrobię inaczej? Skąd zmiana podejścia? Zobaczmy.

Spokój wewnętrzny & zdrowie

Przede wszystkim w tym roku skupiam się w szczególności na 2 aspektach mojego życia – Spokoju Wewnętrznym oraz moim Zdrowiu.

Stąd motto na 2019 rok brzmi “SLOW LIFE & HEALTH“. Pragnę odpocząć, zwolnić, nie narzucać sobie zbyt dużego tempa.

Dodatkowo chcę podreparować zdrówko, bo choć nie mam żadnych poważnych problemów zdrowotnych, to 38 lat już skończyłam i od czasu do czasu czuję, że już do najmłodszych nie należę🤣.

Z czego zrezygnowałam?

Choć minęło dopiero niecałe 2 miesiące nowego roku udało mi się w dużym stopniu zastosować do mojego motta. Zrezygnowałam z kilku praktyk, które stosowałam przez cały lub dużą część 2018 roku. Wtedy sprawiały mi one dużo frajdy i odniosłam z nich pewne korzyści. Zdałam sobie jednak sprawę, że z czasem kosztowały mnie za dużo energii.

Należały do nich:

  • bardzo wczesne wstawanie, by mieć dużo czasu dla siebie,
  • robienia podsumowania każdego tygodnia i miesiąca
  • dokładne uzupełnienie”charts” (czyli wykresów, przy pomocy których zapisywałam wszystkie ważniejsze czynności w ciągu dnia).

Z wielką przyjemnością i pasją stosowałam te praktyki, ale pod koniec roku zauważyłam, że mnie one zmęczyły i przestały dawać radość. Być może kiedyś znów do nich wrócę, bo uważam je za wartościowe. Teraz jednak z nich rezygnuję.

Dbanie o zdrowie – lecznicza głodówka

Ci, którzy obserwują mnie na Instagramie wiedzą, że od 14 stycznia byłam 21 dni na leczniczej głodówce. Niczego nie jadłam i piłam tylko wodę. To był mój 1szy poważniejszy krok w kierunku dbania o zdrowie w 2019 roku. W moich Stories na Instagramie możecie znaleźć pełną relację z tej głodówki oraz procesu wychodzenia z niej.

Ten 21dniowy okres głodówki był dla mnie wyśmienitą okazją do odpoczynku – tym bardziej, że bardzo go potrzebowałam. Byłam bardzo zmęczona i większość dni nie mogłam zbyt wiele zrobić. To mi jednak pomogło również w odpoczynku psychicznym i w mojej walce z perfekcjonizmem. Robiłam to, co mogłam i ani trochę więcej. Dużo czytałam i skończyłam 1 świetny projekt na laptopie, bo miałam dużo więcej czasu niż normalnie.

Co z blogowaniem?

Postanowiłam też zrobić sobie małe przerwę w blogowaniu (w sumie 4 tygodnie) i nie przejmować się tym, że “muszę” coś tutaj napisać.

Blogowanie to moje hobby. Pragnę jednak jeszcze bardziej skupić się na pisaniu dla przyjemności pisania i dzielenia się ciekawymi myślami. Nie chcę zbyt perfekcyjnie podchodzić do mojego bloga i do blogowania.

To nie jest praca ani źródło utrzymania. Te “3 osoby” czytające moje posty chyba nie załamią się psychicznie jeśli nie w każdy czwartek pojawi się tutaj coś nowego🤣😉.

Podsumowując powtórzę, ze w tym roku skupiam się na Spokoju Wewnętrznym i na moim Zdrowiu. Ponadto jak zawsze najważniejsze będą dla mnie Wiara i moja Rodzinka. Wspólne wielbienie Boga i spędzanie czasu razem to moje priorytety.

A jak Ty planujesz rok 2019? Podobnie jak 2018? Zwalniasz czy właśnie przyspiesza tempo? Daj znać!

Mocno Cię pozdrawiam, Linda💗😁

Pin It on Pinterest